Ekipa portala PRESSSERBIA.COM boravila je u Sloveniji, a naši domaćini SAVA HOTELS & RESORTS upoznali su nas sa lepotama ove bajkovite evropske zemlje
Slovenija već godinama, ako ne i decenijama unazad važi za jednu od najlepših i najčistijih zemalja u Evropi i svetu, a o prirodnim lepotama suvišno je i govoriti. Tako je i naša ekipa poželela da obiđe ovu zemlju i da vam, ukoliko do sada niste imali priliku da je posetite, prenese utiske iz prve ruke.
Naša prva “stanica” bio je Ptuj, prelepi gradić sa bogatom istorijom, naseljen još u vreme mlađeg kamenog doba. Posebnu pažnju, ali i oduševljenje gostiju izaziva prelepa ptujska tvrđava koja se vidi pre prilaska samom gradu.
Naši domaćini, SAVA HTELS & RESORTS, vodeći su lanac SPA hotela u Sloveniji, pa je logično da smo se baš za njih odlučili kada smo razmatrali posetu Sloveniji. Dakle, turisti iz Srbije, Bosne i Hecegovine, Crne Gore, ili Hrvatske, pa i iz drugim zemalja u kojima žive naši čitaoci neće pogrešiti ukoliko se odluče za neki od njihovih hotela.
Dakle, nakon nešto više od četiri sata vožnje od Beograda stigli smo do našeg prvog odredišta – Ptuja. Hotel Grand Primus nalazi se neposredno uz najpopularniju termalnu banju u Ptuju, a i sam hotel raspolaže prelepim SPA centrom. Okružen prirodom sa pozicijom na svega petesetak metara od obale reke Drave, i pogledom koji se sa terase pruža ka malopre pomenutom prelepom zamku, hotel nas je osvojio čim smo u njega kročili.

SPA CENTAR HOTELA GRAND PRIMUS
SPA centar raspolaže velikim bazenom sa brojnim hidromasažerima i mlaznicama, koji je jednim delom i na otvorenom, sa više đakuzija koji se razlikuju po temperaturi vode u njima (od 34 – 38 stepeni), ali i velikim SAUNA kompleksom.
U sastavu SPA centra nalazi se i bazen za najmlađe posetioce koncipiran kao svojevrsna zelena oaza sa ogromnim zelenim stablima. Hotel je kao što smo već rekli, okružen zelenilom, a ispred se proteže dugačka pešačka staza.Terapije ptujske termomineralne vode prreporučune su kod: povreda lokomotornih organa i operacija, degenerativnih bolesti, estetske medicine, reumatskih bolesti bolesti metabolizma kao i u sportskoj medicini.
Bilo da na odmor vodite partnera, porodicu ili putujete sa prijateljima, bilo da ste gurman ili uživate u zdravim i fit obrocima, nećete pogreštiti izborom ovog hotela. Veoma obilni i šarenoliki obroci služe se na bazi švedskog stola u glavnom hotelskom restoranu, a ono što je nama zapalo za oko jesu brojne slovenačke delicije, bogata fit ponuda, ali i fenomenalna vina iz domaće proizvodnje.

Terme Ptuj

Terme Ptuj

spaintimo centri u beogradu mogu da budu lagana zamena za one koji vole cesta opustanja ..
LikeLike